VÚC: Košice
Okres: Trebišov
Počet obyvateľov: 385
Rozloha: 981 ha

Heraldické symboly

Erb obce

Erb obce Malá Tŕňa, ale najmä vyobrazenie na ňom zobrazuje charakteristickú činnosť v obci, ale aj celom blízkom okolí a tou je vinohradnícka činnosť. Erb obce vyzerá takto. Je to zaoblený, neskorogotický štít polokrúhleho tvaru. V červenom štíte na zelenej pažiti stojaci strieborný, zlatovlasý muž v zlatých topánkach, prepásaný zlatým opaskom s rovnakou kapsičkou, vo vystretých rukách držiaci vpravo zlatú palicu, vľavo zlatý strapec s rovnakými listami. V tomto erbe sú použité len tinktúry, ktoré sú povolené a to červená, zelená, strieborná a zlatá. Zlatá sa však väčšinou zobrazuje ako žltá a strieborná ako biela.

 

Vlajka obce

Vlajka obsahuje všetky farby, ktoré sú zastúpené na erbe, a to červenú, zelenú, bielu a zlatú. Je to trojcípa vlajka s dvojitým lastovičím chvostom. Pomer strán vlajky je 2:3 a zástrihy siahajú do tretiny listu vlajky. Obec má ešte aj zástavu obce a krátku zástavu obce. Štandardu starostu však nemá ani znakovú zástavu obce.

 

Pečať obce

Pečať obce má priemer 35 mm. V strede pečate je figúra z erbu, čiže postava roľníka s palicou a strapcom hrozna. V hornom segmente je názov obce Malá Tŕňa, odstredivo. V dolnom segmente je nápis - obec, dostredivo.

Meniny na web

hotel Zemplín

Práve tu je 15 návštevníkov a žiadni členovia on-line